Филаделфија поведе во плеј-оф серијата против Вашингтон (ВИДЕО)

Филаделфија 76 поведен со 1-0 во плеј-оф серијата од Источната конференција против Вашингтон Визардс, откако вечерва славеше со 125-118. Тобајас Харис со 37 поени и Џоел Ембид со 30 поени беа предводници на 76, додека кај Визардс недоволни беа 33 поени на Бредли Бил.

 

Се вчитува...