Филип Кузмановски незапирлив за Русите (видео)

Филип Кузмановски е најдобар поединец во нашите редови во првото полувреме од дуелот со Русија, на стартот од младинското СП што се одржува во Алжир. Македонија по првото полувреме има негатива од 10-11, а Кузмановски е главна фигура во нашите редови со четири постигнати погодоци.

Членот на Металург делува незапирливо за руската одбрана, а ова е еден од неговите погодоци кога лесно реализираше откако со одлична финта најпрвин ги исфрли противничкитте ракометари.

Се вчитува...