„ФИЛИП ВТОРИ“ – „ГОРИ“: Ќе има казна за Вардар од УЕФА, но „Комити“ не пропуштаат „фешта“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Дефинитивно Вардар ќе се соочи со строга казна од УЕФА поради пиротехниката на најверните навивачи за време на последниот натпревар од Лигата на Европа, но „Комитите“ и на мегданот со Розенборг вечерва на „Филип Втори“ не пропуштија можност за „фешта“.

На околу 15 минути пред крајот на мечот, „Комитите“ приредија свое „шоу“ – пиротехничка „завеса“, песна и кореографија за убаво навивачко збогување од Европа…

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...