Финските фанови побројни, Македонците велат дека ќе бидат погласни (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Љубљана,

Катерина Павлова Николовска, Никола Ѓуровски

Последните дваесетина минути се одбројуваат до стартот на дебитантскиот натпревар на Македонија на ЕП во одбојка. Актерите се загреваат на теренот, а фановите се сместуваат на трибините во салата „Стожице“. Финците се завидно побројни, но македонските навивачи велат дека ќе се потрудат да бидат доволно гласни за да ги надвикаат.

 

 

 

 

Се вчитува...