Фиорентина се мачеше, но победи со Кротоне (ВИДЕО)

Фиорентина успеа да дојде до победа од 2-1 против Кротоне во 19. коло од Серија А, благодарение на двата погодоци во првото полувреме.

Тимот од Фиренца до предност дојде со голот на Бонавентура во 20. минута, а Влаховиќ во 32. минута зголеми на 2-0.

Гостите во 66. минута, со голот на Сими, внесоа неизвесност на мечот, но не успеаја да дојдат барем до бод.

Се вчитува...