ФМП Академија го освои третото место на „Анте Дуковски“

ФМП Академија го освои третото место на меморијалниот турнир „Анте Дуковски“ откако во малото финале славеше над Куманово со 75-71. Во еден израмнет натпревар домаќините на турнирот во финишот беа посконцентрирани и успеаја да стигнат до триумф.

Во финалето на овој турнир вечерва играат Феникс и ТФТ.

Се вчитува...