Фоден со одговор за Рашфорд: Нов еврогол за 1-1 на дербито (видео)

Манчестер Сити успеа да израмни во големото дерби со Јунајтед откако Фил Фоден постигна фантастичен погодок како одговор за евроголот на Маркус Рашфорд во првото полувреме.

Вртењето со топката околу шеснаесетникот како да му здодеа на младиот Фоден, кој презеде иницијатива, си создаде позиција и потоа со извонреден удар од 20 метри го матираше Онана.

Евроголот на фудбалерот на Манчестер Сити можете да го погледнете на ОВОЈ ЛИНК.

Се вчитува...