ФОТО-АНИМАЦИЈА НА ДЕНОТ – ИЛУСТРАЦИЈА НА ГОДИНАТА: Хероите на денешницата…

Бројни фудбалски клубови и ѕвезди изминативе денови отворено дадоа поддршка на сите здравствени работници ширум светот кои во моментов се борат со пандемијата на коронавирусот. Ливерпул, Реал Мадрид, Јувентус, Барселона, Баерн Минхен… искажаа отворена поддршка и благодарност за сите лекари, медицински персонал и сите работници вклучени во здравството кои се борат со Ковид-19.

Токму затоа моќно делува и фото-анимацијата, можеби илустрација на годината за хероите на денешницата…

Се вчитува...