ФОТО: И Али Ахмети се израдува на трофејот на Шкендија

Многу личности од општествено-политичкиот живот беа гости на Шкендија на прославата на шампионската титула за сезоната 2020/21 денеска во Тетово.

А, поголемиот дел од нив, меѓу кои и вицепремиерот Артан Груби, претседателот на Собранието Талат Џафери и градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, посакаа и да се фотографираат со екипата при добивањето на шампионскиот пехар. На трофејот од ФФМ во своите раце се израдува и претседателот на владеачката ДУИ, Али Ахмети…

Се вчитува...