ФОТО НА ДЕНОТ: Фудбалот е поубав со полни трибини фанови

Манчестер јунајтед на неверојатен начин со триумф од 5-1 над Лидс ја стартуваше годинашната турнеја во Премиер-лигата.

По повеќе од година и половина „Олд Трафорд“ беше исполнет до последното место, што им даде дополнителе мотив на „црвените-ѓаволи“ да стигнат до овој убедлив триумф.

Дефинитивно фудбалот е поубав кога се игра пред полни трибини навивачи.

 

 

Се вчитува...