ФОТО НА ДЕНОТ: Македонско славје среде Ереван…

Младите фудбалери на Македонија запишаа триумф во Еревен од 1-2 против Ерменија во четвртиот свој натпревар од Групата Х, со што останаа во игра за една од водечките две позиции во групата за пласман на ЕП 2023.

Избраниците на Драган Канатларовски сосема заслужено дојдоа до триумфот, со головите на Марко Ѓорѓиевски во првото и Методи Максимов во второто полувреме. Сето тоа на крајот за повеќе од заслужено македонско славје среде Ереван.

Се вчитува...