ФОТО НА ДЕНОТ: Најдобриот „вардарец“ Хуан Фелипе на „Копакабана“ со Робињо!

„Вардарци“ ги стартуваа зимските подготовки за пролетниот дел од шампионатот. Но, најдобриот вардаров фудбалер Бразилецот Хуан Фелипе има дозвола за нешто подолг одмор… Па, секако во родниот Бразил сето тоа се користи и за фудбал на плажа.

Моментите за одмор Фелипе ги искористи и за фудбалска партија со некогашната ѕвезда на Реал Мадрид, Робињо…

Се вчитува...