ФОТО НА ДЕНОТ: „Tефтерчето на Мрме“ – тактиката подготвена, тимот се знае…, уште да се победи!

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски има уште еден ден пред финално размислување за начинот на кој треба да се стигне до посакуваната победа на гостувањето против Гибралтар во првиот меч од новата УЕФА Лига на нации.

Во „дефтерчето“ се е запишано… Па, на денешниот тренинг на „Викторија стадионот“ во Гибралтар само се дополнуваа очигледно последните ‘коцкички’ за да биде заокружен неопходниот мозаик… Тактиката подготвена, тимот речиси комплетно познат, е останува уште да се победи!

 

Се вчитува...