ФОТО: Одбојкарите повторно се македонска гордост – Победничко селфи за ново ЕП!

Македонските одбојкари уште еднаш не израдуваа со нов пласман на собирот на најдобрите на Стариот континент.

По настапот на ЕП 2019, македонската одбојкарска селекција сега повторно ќе биде на Европско првенство. Па, по големата победа против Турција неизбежно и победничкото селфи уловено од фоторепортерот на ЕКИПА…

Се вчитува...