ФОТОГАЛЕРИЈА: Дерби со многу емоции, пенал, црвен картон, жестина и поништен гол…

Дербито на Втората лига – Исток меѓу Тиквеш и Брегалница го одбележа фудбалскиот ден во Македонија. Согласно очекувањата огромна жестина меѓу играчите на двата тима, силна емоција и желба за победа.

Натпревар со буквално се на теренот, тензија, квалитет, црвен картон, пенал и поништен  сосема регуларен гол во финишот за Брегалница која можеше, и со играч помалку, да дојде до заслужена победа… Од се по нешто, по вкусот на навивачите на двата тима!

 

 

 

Се вчитува...