Фотогалерија: Едноставно најдобри – Вардар нема достоен ривал во СЕХА

Едно добро полувреме му беше доволно на Вардар за да му земе мерка на Металург и уште еднаш да го потврди она што е добро познасто – дека „црвено-црните“ се без конкуренција во СЕХА-лигата.

Ако до лани бевме сведоци барем на одлични битки со Веспрем, овојпат четата на Раул Гонзалес е далеку над нивото во регионалното натпреварување, лесно бележејќи победи дури и во ситуација кога Шпанецот ги ротира своите ѕвезди, па и шанси им дава на резервите.

Денешното дерби со хуманитарниот карактер заслужуваше и повеќе публика на трибините, за заокружување на фантастичната 2017 година во која Вардар владее не само со македонскиот и регионалниот, туку и со европскиот ракомет.

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...