Фудбалер на Бетис се бори за живот, паднал во својот дом и заработи тешки повреди

Играчот на Бетис, Феликс Гарета се наоѓа во индуцирана кома, откако добил тешки повреди на главата. Тој е во животозагрижувачка состојба, откако добил повреди по пад во својот дом.

20-годишниот Гарета од минатото лето е на позајмица во Аморебиета, и се наоѓа во болница во Барселона. Лекарите не сакаат да даваат никакви прогнози, и го чекаат понатамошниот развој на ситуацијата.

Гарета оваа сезона запиша 31 настап и четири погодиц за Аморебиета во Лига 2. За Бетис играше два пати, по еден во Ла Лига и во Купот на Кралот. Играше и за младата репрезентација за која настапил седум пати.

Се вчитува...