Фудбалер на Вест Хем и неговото семејство преживеале филмски грабеж

Фудбалерот на Вест Хем Јунајтед, Курт Зума и неговото семејство претрпеле голем стес изминатиот викенд откако вооружани крадци влегле во неговата куќа во Лондон додека во истата биле и неговата сопруга и четирите деца.

Крадците им се заканувале со смрт, но на крајот за среќа заминале само со драгоцености во вредност од 100 илјади евра, пренесуваат медиумите на „Островот“.

Поради тоа Зума го пропушти натпреварот против Кристал Палас во неделата, а премиерлигашот се огласи и на социјалните мрежи каде понуди награда од 25 илјади евра за секој кој има информации за сторителите на казненото дело.

Се вчитува...