Габигол даде гол кај сестрата на Нејмар

Фудбалерот на Бенфика, Габриел Барбоса, или попознат како Габигол, сезоната за заборав во дресот на Интер ја препродува во прегратките на Рафаела, сестрата на бразилската мега-ѕвезда Нејмар.

Бразилскиот репрезентативец во обид да си ја спаси кариерата, оваа сезона ќе ги брани боите на Бенфика како позајмен играч од редовите на Интер, каде не можеше да се избори за своето место во тимот, иако „нероаѕурите“ сменија неколку тренери истата сезона.

Но, Габигол не може да се пожали на проблеми надвор од терените, кога покрај него за утеха ја има згодната Рафаела.

gabigol1

nintchdbpict000344570008

Се вчитува...