Гасол ужива на ЛОИ – играше и пинг-понг (ВИДЕО)

Легендарниот Пау Гасол ја предводи својата репрезентација на Олимписките игри во Токио, а по победата во кошаркарскиот натпревар против Јапонија, 41-годишникот се „проба“ и во пинг-понг против сонародничката Галиа Дворак.

Гасол, за кој ова се петтите Олимписки игри беше и блиску до победа, но на крајот Дворак успеа да ја одбрани честа на „својот“ спорт.

Се вчитува...