Гетафе во финишот стигна до победа над Селта

Селта Виго не успеа да се спаси од пораз од Гетафе, и покрај тоа што беше на чекор до такво нешто.

Гетафе во финишот од првиот дел дојде до брзи два гола, со кои имаше предност од 2-0 на полувремето. Мајорал во 41. минута донесе предност, за Хаиме Мата во втората минута од судиското надополнување зголеми на 2-0.

Ларсен во 71. минута намали, а потоа Аленде во 85. минута израмни. Но, Хаиме Мата во 89. минута успеа да однесе нова предност за Гетафе и три бода.

Се вчитува...