Гледајте фудбал на врвен квалитет, на нов Vivax телевизор

Пред фактите и боговите молчат. Факт е дека оваа година Македонија постигна огромни успеси во спортот. Една од поголемите, веројатно и најголем успех оваа година е пласманот на Македонската фудбалска репрезентација под 21 година на Европското првенство во Полска. Фудбалот стана правец кој може да се следи со огромна надеж за што главни виновници за ова се токму овие храбри момци.

Желбата да ги бодриме сите оние кои носат светски успеси за нашата татковина е непроценливо голема. Скопје сведочи на неколку незаборавни масовни собири каде што нашите херои го добија вниманието кое  го заслужија.

Ова лето каде и да сме, кога игра Македонија пред малите екрани да сме, тоа е мотото. Неопходна е нашата поддршка за момците.

Најважно нешто е победата, следно најважно е каде, со кого и исто така многу важно на што е проследена таа ПОБЕДА. „Малите“ екрани се елемент кој влијаат директно на навивачката атмосфера, нормално е колку е поквалитетен телевизорот, тоа е повозбудлива и пожестока атмосферата.

Доколку ова претставувава проблем VIVAX го има соодветнoто решение за вас. Со производите на VIVAX може да се сретнете низ просторите низ цела Македонија каде што располага со огромен асортиман на телевизори за сечиј вкус.

Да се запознаеме подобро со Vivax LED TV-55LE75T2

Овој телевизор има (140 см) екран 55“ со одлична цена. Големиот екран е одличен избор за оние кои не сакаат да пропуштат ниту еден детаљ од гледањето спортски настани. ТВ е опремен со најновите DVB-T2 приемник со H.265 кодек. Меѓу другите модерни карактеристи телевизорот има опција за USB снимање да ги зачувате вашите омилени емисии и програми. VIVAX телевизори стануваат се повеќе признати, а тоа се должи на соодносот помеѓу квалитет и цена и се повеќе станува прв избор на многумина. Овој модел нудат целосна HD резолуција на о и одлично уживање за гледање програми. Ова особено добро за последните филмови со огромна компјутерска анимација, која може да биде совршена само во HD.

VIVAX TV

VIVAX ви го претставува супер елегантниот Vivax LED TV-40LE74SM

Smart TV со Андроид систем овозможува поврзување преку интернет или преку социјалните мрежи, се на големиот екран. Телевизијата има 1 GB RAM/8 GB ROM  меморија. Гледање на видеа на YouTube и многу други апликации е одлично. VIVAX хрватскиот бренд и производство на телевизори во Ругвица во близина на Загреб гарантира европски квалитет на производство. Има 100% контрола на квалитет при што за секој телевизор пред да излезе од производната линија подлежи на минимум 4 часа тестирање за крајниот корисник да е целосно сигурен за квалитетот на VIVAX телевизори.

VIVAX TV1

Последен на оваа листа е моделот Vivax TV-39LE76T2 

Новата LE76 серија на телевизори од VIVAX е опремена со најновите DVB-T2 приемници со H.265 кодек. Со VIVAX ТВ секој е подготвен за нова ера на ТВ сигнали, додека сопствениците на приемник со стар DVB-T систем треба да набават дополнителен надворешен декодер за да ја следат ТВ програмата. LE76 линијата на ТВ е со посебен ергономски дизајн и наместо класичен штанд има нозе кои придонесуваат за целокупната елеганцијата на телевизорот и подобра распределба на тежината врз подлогата.

VIVAX TV2

За подобро да се утврди квалитетот на овие паметни телевизори секој може да ги разгледа во продажните места на Агротехна, АМЦ, Handy, Техномаркет и многу други. За повеќе информации за најблиското продажно место на VIVAX телевизорите може да се посети: https://www.facebook.com/notes/vivax-macedonia/vivax-продажни-места-на-телевизори/1321742971279838/

Заинтересираните за техничките спецификации може да ја посетат Facebook фан страната на Vivax Македонија:

https://www.facebook.com/VivaxMacedonia/?fref=t

Комерцијален текст

Се вчитува...