Ѓоковиќ полуде на еден навивач на трибините: Ќути бе, п..ка ти материна (видео)

Новак Ѓоковиќ лесно ги губи нервите, доказ за тоа беше и синоќешниот дуел со Оже Алијасим на кој српскиот тенисер за момент полуде откако еден навивач на трибините постојано зборуваше пред сервисот на противникот.

Поенот беше многу важен, брејк-шанса за Новак, тој згреши при самото враќање на сервисот, а вината веднаш ја пронајде кај навивачот, упатувајќи пцовка кон него.

„Ќути бе, п..ка ти материна“, извика Ѓоковиќ веднаш по загубениот поен.

Се вчитува...