Ѓоковиќ собира компири додека Надал и Федерер се подготвуваат за „Лејвер куп“

Новак Ѓоковиќ се уште се рехабилитира од повредата на лакотот поради која се откажа на УС Опен, а српскиот тенисер слободното време го минува во татковината.

Ѓоковиќ на својот инстаграм-профил објави фотографии од Брзеч, место каде има минато голем дел од детството и каде бил дел од акцијата за собирање на компири на една од нивите на своите пријатели.

„Благодарен сум на искуството што го доживеав во Брзеч. Луѓето од овој крај се многу пријатни, но истовремено и многу вредни, секој од нив има некоја автентична и интересна приказна. Срцето ми е полно што оживувам бројни спомени од детството. Сретнувам многу луѓе кои беа дел од моето детство и кои ми помогнаа да го живеам мојот сон како професионален тенисер. Навистина сум полн со емоции, а згора на тоа добив и неколку компири, за трудот“ – напиша Ѓоковиќ на својот инстаграм-профил.

 

View this post on Instagram

 

Zahvalan sam na iskustvu koje sam doživeo u Brzeću. Ljudi iz ovog kraja su veoma prijatni, ali u isto vreme i jako vredni, a svako od njih ima neku autentičnu i interesantnu priču. Srce mi je puno što oživljavam brojne uspomene iz detinjstva. Srećem dosta ljudi koji su bili deo mog odrastanja i koji su mi pomogli da živim svoj san, kao profesionalni teniser. Zaista sam pun emocija ?? A usput sam dobio i poneki krompir, za trud ? Thankful for this humbling experience in Brzeće. These people are kind, genuine, hard working.. My heart is full from reviving some childhood memories. I keep on meeting people that have been part of my growing up and have helped me live my dream as a tennis player. Very grateful and touched ?? And I got a few free potatoes as well for effort ?

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Се вчитува...