ГОЛ НА КОЛОТО: Алими со мајсторија од слободен удар за три бода на Шкендија (ВИДЕО)

Шкендија многу потешко од очекувањата дојде до посакуваната победа против Вардар во 20. коло од Првата македонска фудбалска лига.

И, сето тоа благодарение само на прекрасниот гол во второто полувреме на Арменд Алими од слободен удар, откако претходно првиот дел заврши 1-1…

Се вчитува...