ГОЛ НА КОЛОТО – Клисман Цаке со пета од 16 метри го лобуваше голманот на Беласица (ВИДЕО)

Струга ТЛ дојде до лесна победа од 3-1 против Беласица во 25. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Натпреварот го одбележа вториот погодок на домашните за 2-0. Таири изведе слободен удар, а Клисман Цаке со пета успеа под самата греда да го лобува гостинскиот голман…

Се вчитува...