ГОЛ НА КОЛОТО: Мајсторијата на Босанчиќ од слободен удар ги остави стружани во трка за Европа

Со извонредната победа од 2-3 на гостувањето против Македонија ЃП, фудбалерите на Струга ТЛ остануваат во игра за третата позиција на табелата и европски излез следната сезона.

А, херои за триумфот на стружани Марјан Алтипармаковски со двата погодоци од пенал, како и Немања Босанчиќ кој во 90. минута постигна феноменален погодок директно од слободен удар.

Без сомнение, гол кој го одбележа викенд колото во Првата македонска фудбалска лига…

Се вчитува...