Голема глупост на Едерсон – Непотребно го напушти голот, па поцрвене (ВИДЕО)

Голема глупост направи голманот на Манчестер Сити, Едерсон кој заработи директен црвен картон по стартот над Диего Жота на мечот против Вулверхемптон.

Бразилецот го остави својот тим на цедило, кој по добиениот црвен карто на голманот успеа преку Стерлинг од пенал да поведе со 0-1 во последниот натпревар од 19. коло во англиската Премиер-лига.

Се вчитува...