Голема трагедија во Италија – Почина млад фудбалер на Аталанта!

Голема тажна вест ни доаѓа од Италија, откако од таборот на калчолигашот, Аталанта објавија дека починал Вили Брачијано кој настапуваше за младинскиот тим на Аталанта. Тој починал утрово откако ја загубил битката со ракот на црниот дроб.

Тимот од Бергамо се прости од својот фудбалер изразувајќи сочувство до семејството и пријателите. Брачиано дел од Аталанта е од 2009 година каде стигна од редовите на клубот од Брегот на Слоновата Коска АСЕК Мимосаса.

 

Се вчитува...