Големи нереди во Манчестер – Навивачите на Јунајтед го палат знамето на САД (ВИДЕО)

Навивачите на Манчестер јунајтед организираат големи протести во својот град против сопствениците на клубот фамилијата Глејзер. Тие се незадоволни од водењето на клубот, а најмногу околу тоа што сакаа да се приклучат кон новата Суперлига.

Фановите во еден глас бараат Глејзерс да го напуштат клубот, а на улиците се палат и американски знамиња како револт на работата на сопствениците.

 

Се вчитува...