Голот на Меси против Ливерпул најубав во ЛШ

Барселона минатата сезона не успеа да стигне до трофејот во Лигата на шампионите, но мала утеха за Каталонците ќе биде голот од слободен удар на Лионел Меси на првиот полуфинален натпревар против Ливерпул, кој е избран за најдобар во минатата сезона.

Барселона во тој натпревар победи со 3-0 и беше само на чекор од пласман во финалето, но на реваншот на „Енфилд“ следуваше шок, откако беа поразени со 4-0.

 

Се вчитува...