„Граѓаните“ го освоија, па го искршија пехарот од Премиер – лигата (ВИДЕО)

Манчестер Сити освои тројна круна во Англија оваа сезона, ама по се изгледа дека фудбалерите на Пеп Гвардиола не умеат добро да се грижат за пехарите. При прославата во Манчестер, шампионскиот пехар од Премиер – лигата падна од вториот кат во клупската база и се искрши…Се чудеше Серхио Агуеро, а штетата веројатно ќе биде надоместена со нарачка на нов идентичен пехар…

Се вчитува...