Грег Поповиќ ја напушта репрезентацијата на САД, негова замена ќе биде Стив Кер

Грег Поповиќ ќе го напушти местото селектор на Соединетите Американски Држави, а главен кандидат за негов наследник е досегашниот помошник и тренер на Голден Стејт Вориорс, Стив Кер.

Легендарниот тренер на Сан Антонио Спурс одлучи да се повлече по освојувањето на златниот медал на игрите во Токио, а официјалната потврда ќе биде во следните неколку дена.

 

Се вчитува...