Грузијците се степаа меѓу себе по поразот од Македонија (ВИДЕО)

Големи тензии во фудбалската федерација на Грузија по поразот на репрезентацијата од Македонија во баражот за пласман на Европското првенство во 2021 година. По вчерашниот пораз од 0-1, се случија немили настани пред фудбалската федерација на Грузија во која дел од лутите навивачи влегоа во тепачка со дел од раководството на федерацијата.

Целиот немил настан можете да го проследите на следниот линк.

Се вчитува...