Грузиjците со поддршка за Украина во Скопје (ФОТО)

Во четвртото коло од квалификациите за Светското првенство 2023, Грузија и гостува на Македонија во СЦ „Борис Трајковски“. При интонирање на химната Грузиjците истакнаа поддржка за Украина која во мометот се наоѓа сред конфликт со Русија.

Украинското знаме стоеше и пред клупата на Грузиците.

Се вчитува...