Хаос во „Пионир“: Делије скандираа „Убијте ги Шиптарите“

Хаотична е атмосферата во Белград, на мајсторката од финалната серија во АБА – лигата меѓу Црвена Звезда и Будуќност. Навивачите на Црвена Звезда создадоа френетична атмосфера, но и ги нападнаа гостинските кошаркари кои се повлекоа во соблекувалната. Ечи од трибините „Убијте ги Шиптарите“, а тимот на Будуќност се повлече во соблекувалната по кусото загревање.

Раководството на црногорскиот тим бара регуларни услови за игра, да бидат повлечени навивачите кои се преблиску до клупата каде треба да биде сместен гостинскиот тим.

Се вчитува...