Хасани како Несторовски: „Забивање“ со глава за триумф на Хелсинки… (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Ферхан Хасани со погодок партиципираше во победата на Хелсинки од 2-0 протов Илвес во 5. коло од шампионатот на Финска.

Во стилот на Несторовски како на мечот против Јувентус, Хасани нешто слично со ефектен погодок со глава во 87. минута ги постави конечните 2-0 на натпреварот.

    • Голот на Ферхан Хасани може да го погледнете на временскиот исечок – 5:30…

Хелсинки по пет кола е на врвот од табелата во Финска со 12 бода.

Се вчитува...