„Хеликоптерот“ Вања Илиќ со спектакуларен гол во ТОП 5 на ЛШ… (видео)

Ракометарите на Металург нема со што многу да се пофалат по вчерашниот пораз и во 2. коло од Лигата на шампионите против Бешикташ.

Меѓутоа, дефинитивно како момент кој ќе остане да се памети од дуелот во „Борис Трајковски“ сигурно е спектакуларниот „хеликоптер“ погодок на Вања Илиќ. Еден од најубавите пет изминатиов викенд.

ТОП 5 изборот на најубавите голови на колото, според ЕХФ, може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Се вчитува...