Хорор старт во НБА лигата – Брукс му ја заврши сезоната на Пејтон, а можеби и кариерата?

Неспортскиот потег на Дилон Брукс ја фрли во сенка сензационалната партија на Жа Морант во победата на неговиот Мемфис Гризлис над Голден Стејт Вориорс во вториот натпревар од полуфиналето на Западот.

Тој стартуваше тотално неспортски над бекот на Вориорс, Гери Пејтон втори, по што веднаш беше исклучен. Гери Пејтон ќе оди на дополнителни прегледи, по кои ќе се увиди колку е тешка повредата на лактот.

 

 

Се вчитува...