И Мајорка ја совлада Севилја во Ла лига (ВИДЕО)

Фудбалерите на Севилја и деветти натпревар во низа не успеаја да слават во домашниот шампионат, откако вечерва беа поразени на гостувањето кај Мајорка со 1-0 во 16. коло од Ла лига.

Клучниот момент во натпреварот се случи во 11. минута кога Ларин го постигна погодокот за 1-0. Андалузијците постигнаа гол во 63. минута преку Педроза, но по проверка со ВАР поради играње со рака тој беше поништен.

 

Mallorca [1] – 0 Sevilla – Cyle Larin 11′
byu/Previous-Success8007 insoccer

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...