И „волчицата“ го гризна Беневенто

На Беневенто очигледно, според квалитетите на тимот, и не му е местото во Серија А. Тоа го искористи и Рома која лесно дојде до очекуван триумф на гости (0-4) против новиот член на елитата.

Един Џеко го отвори резултатот во 22.минута, а Лусиони си постигна автогол во 35.минута, па „волчицата“ обезбеди сигурно водство. Во вториот дел настаните како да се повторија. Џеко исто така беше стрелец, а Беневенто уште еднаш си постигна автогол, овојпат несреќен беше Венути.

All Goals & Highlights HD – Benevento 0-4 AS… by FoxSportsEN

Се вчитува...