„Il Grande Macedone“ – Специјална посвета за влезот на Пандев во „Клубот 100“ во Серија А (ВИДЕО)

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев сезонава влезе во „клубот 100“ во италијанската Серија А, со што стана единствениот фудбалер од овие простори што успеал да стигне до оваа бројка во калчолигата. Во моментов тој е на бројот од 101 гол, а по Европското првенство се очекува да донесе одлука дали и понатаму ќе ги воодушевува фудбалските фанови ширум светот.

Во Италија е направено специјално видео во чест на легендарниот „Il Grande Macedone“.

Се вчитува...