Имаше ли пенал над Васкез? Реал израмнува против Барса (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид израмнуваат на 1-1 против Барселона во „Ел класико“ како дел од 32. рунда во шпанската Ла лига.

Откако гостите поведоа преку Кристиансен, израмнување за „кралевите“ донесе Винициус жуниор од пенал кој беше направен над Васкез.

Васкез го изнуди пеналот, но дали главниот судија престрого покажа на белата точка?

Real Madrid [1] – 1 Barcelona – Vinicius Junior 18′ (Penalty)
byu/etclassico insoccer

Се вчитува...