Интер ита кон скудетото – Лукаку како брз воз против Џенова

Интер е на добар пат да стигне на „плус десет“ бода во однос на Јувентус во трката за скудетото откако „неероаѕурите“ стигнаа до водство веќе во првата минута од денешниот дуел со Џенова.

Ромелу Лукаку беше стрелец, откако белгискиот голгетер најпрвин одлично истрча до работ на шеснаесетникот, од каде прецизно биеше во долниот агол, за гол во 35. секунда од натпреварот.

Се вчитува...