Интер цврсто на врвот: Шоу на Алексис Санчез против Парма (ВИДЕО)

Интер повеќе од сигурно ја чува предноста на врвот од Серија А, триумфирајќи со 1-2 на гостувањето против Парма во 25. коло.

Триумфот на „нераѕурите“ го донесе Алексис Санчез со головите во 52. и во 64. минута.

Parma 0 – [1] Inter – Alexis Sánchez 54′ from r/soccer

Parma 0 – [2] Inter – Alexis Sánchez 62′ from r/soccer

Домашните единствено преку Хернани во 71. минута успеаја да го ублажат поразот.

Интер по 25 кола има шест бода предност на врвот пред Милан.

Се вчитува...