Инцидент: Зовреа страстите кај „Сити парк бојс“, па брзо се смирија

Првото полувреме од дербито меѓу МЗТ Скопје и Работнички заврши со водство на МЗТ Скопје од 38-35, а иако на трибините има само членови на гостинската навивачка група „Сити парк бојс“, сепак дојде до мал инцидент кога дел од нив се обидоа да ја минат заштитната ограда и да се пресметаат со фановите кои минуваа крај нив.

За среќа, обезбедувањето и полицијата реагираа благовремено, не дојде до посериозен инцидент, па веднаш по земениот тајмаут од страна на Докузовски гостинските фанови продолжија со песни да ги бодрат своите миленици.

IMG_2054 IMG_2191 IMG_2195 IMG_2205 IMG_2212 IMG_2237

Се вчитува...