Изјава на сезоната во Ф1: Висам овде како крава (ВИДЕО)

Нико Хулкенберг ги престраши сите на последната трка од Формула 1 шампионатот во Абу Даби кога по ударот со Себастијан Грожан излета од патеката, а болидот му се преврте наопаку и почна да гори.

Во првите секунди изгледаше страшно се додека Хулкенберг не се огласи на тимското радио со легендaрна изјава. Тој беше извлечен од болидот и пренесен во болница, немаше никакви повреди.

 

Се вчитува...