Извонредната Пенезиќ со еден од најубавите голови на колото, но и меѓу „Трите ѕвезди“… (видео)

Ракометарките на ЖРК Вардар со триумфот над Ференцварош од 28-29 и натаму ја продолжија победничката низа во Лигата на шампионите.

До триумфот во Будимпешта беа предводени од Андреа Пенезиќ која средбата ја заврши со осум погодоци. Па, неизбежно ЕХФ ја смести меѓу „Трите ѕвезди“ на колото во Лигата на шампионите, а го има и четвртиот најубав погодок од оваа рунда натпревари.

Изборот на Топ 5 головите на колото според ЕХФ може да го погледнете ТУКА. Изборот на „ЕХФ трите ѕвезди“ може да го погледнете на следниот ЛИНК. 

Се вчитува...