Јахја: Многу важен меч за Струга, мора на триумф против Шкупи

По огромната победа на гостувањето против Македонија ЃП, за стружани кои силно ја посакуваат Европа сега не преостанува ништо друго освен атак на победа на секој натпревар.

Така ќе биде и денеска во 30. коло од ПМФЛ против Шкупи во Струга.

„Не очекува еден тежок натпревар. Натпревар кој ни значи премногу за тоа трето место и пласманот во Европа. Максимално сме подготвени за мечот и покрај тоа што знаеме за квалитетите на Шкупи. Но, ќе се бориме до последната секунда за бодовите да останат во Струга” – вели Абдулхади Јахја.

ПРВА ЛИГА – 30. КОЛО (денеска, 13 ч.)

Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – ПЕЛИСТЕР

Струмица: АК. ПАНДЕВ – РЕНОВА

Скопје: РАБОТНИЧКИ – ШКЕНДИЈА

Струга: СТРУГА ТЛ – ШКУПИ

Велес: БОРЕЦ – ВАРДАР

Струмица: БЕЛАСИЦА – СИЛЕКС

Се вчитува...