Јанис најави дека ќе биде дел од репрезентацијата на Грција на ЕВРОБАСКЕТ

Ѕвздата на Милвоки Бакс, Јанис Адетокумбо потврди дека ќе игра за Грција на следното Европско првенство. Еден од најдобрите кошаркари во светот на објавата на официјалната страна на ФИБА дека за една година ќе почне Европското првенство напиша:

„Ден по ден. Не можам да дочекам“.

 

Се вчитува...